هفته‌نامه مرزپرگهر به مدیرمسئولی و صاحب‌امتیازی دکتر باقر کرد که از زاهدان منتشر می‌شود در شماره 160 مورخه 86/3/26 در مطلبی با عنوان : " رابطه نهضت علمی رشاد خلیفه و انقلاب اسلامی ایران " با تمجید از یک پیامبر کذاب به نام رشاد خلیفه که افکار انحرافی او بارها مورد اعتراض علمای اسلام قرار داشته و در رد نظریه‌های وی مقالات و کتابهای متعددی نوشته شده است ، مدعی گردیده که افکار وی متاثر از دیدگاههای امام خمینی بوده است.
 در مطلب مرزپرگهر آمده است :" دکتر رشاد خلیفه یکی از بزرگترین رهبران و اندیشمندان اسلام معاصر است."در حالیکه هیچ سندی مبنی بر تایید وی از سوی هیچ یک از علمای شیعه و سنی در دست نیست.و بر عکس اسناد زیادی از فتاوای علما در مورد انحراف و ارتداد وی وجود دارد.این نشریه در ادامه این مطلب آورده است : " در سال 1974 رابطه علمی و ریاضی در تعداد سوره‌ها و آیه‌های قرآن را کشف کرد که اندیشمندان اسلامی و محافل علمی و معتبر را در جهان متحیر کرده و به تحسین واداشت." در این رابطه باید گفت : اولا رشاد خلیفه نتیجه تحقیقات به اصطلاح آماری خود را در سال 1978 اعلام کرد و در ثانی او معتقد بود که قرآن دارای یک کد پنهان نوزده است. برای نمونه, تعداد سوره های قرآن ۱۱۴ است که مضربی از نوزده است. بسم الله الرحمن الرحیم که در اول سوره های قرآن می آید, دارای نوزده حرف است. اولین وحی به پیامبر دارای نوزده کلمه است. آخرین سوره نازل شده بر پیامبر یعنی سوره نصر, دارای نوزده کلمه است و اولین آیه در سوره نصر هم نوزده حرف دارد. تمامی این اطلاعات در نگاه اول بسیار جذاب و قابل قبول می آید. ولی حقیقت این است که هر کسی می تواند در هر متنی به دنبال یک طرح و الگوی ریاضی بگردد. رشاد خلیفه در واقع به قدری به کد نوزده معتقد بود, که می خواست هر چیزی در قرآن را در این فرمت بگنجاند. یکی از این موارد تعداد آیات قرآن بود. تعداد آیات قرآن کریم ۶۳۴۸ است. و این عدد به نوزده قابل قسمت نیست. این شاید می توانست خط بطلانی باشد بر نظریه کد نوزده در قرآن. ولی در کمال تعجب, رشاد خلیفه اعلام کرد که دو آیه آخر سوره توبه جزو قرآن نیست و باید از قرآن حذف شود. با حذف این دو آیه, تعدادآیات قرآن ۶۳۴۶ می شود که به نوزده قابل قسمت می شود. این شاید یک مثال جالب از حالتی باشد که غلو کردن در دین باعث گمراهی شده است.
مرزپرگهر در ادامه نوشته است : " دکتر رشاد خلیفه در سال 1979 با دختری به نام پدوفیلیا ازدواج کرد. " اگر وی یکی از رهبران جهان اسلام بود پس چرا با یک دختر مسیحی ازدواج کرده است؟ شایان ذکر است بر اساس مقالات و مطالب متعدد منتشر شده در این‌باره وی با دختر فوق‌الذکر ازدواج نکرده بلکه با وی رابطه نامشروع داشته و به همین دلیل در دادگاهی در آریزونا محاکمه شده است.
هفته‌نامه مرزپرگهر می‌نویسد : " در 31 ژانویه 990 در مسجد آریزونا در شهر توسان آمریکا توسط یک گروه تروریستی کمونیست به نام انجمن فقرا به شهادت رسید . " یک جستجوی ساده اینترنتی و مطالعه در این باره نشان می‌دهد که وی توسط یکی از تشکلهای اسلامی پاکستانی به نام انجمن فقرا پس از آنکه فتوای قتل رشاد خلیفه به دلیل ارتداد و اعلام پیامبری توسط علمای جهان اسلام صادر گردیده و بخصوص علمای الازهر این فتوا را تایید می‌کنند به هلاکت رسیده است. چگونه این نشریه می‌تواند از یک پیامبر دروغین و فردی شیاد یک شهید بسازد؟
مرزپرگهر در ادامه این مطلب مدعی شده است : " امام خمینی ، رهبر انقلاب اسلامی در دیداری که در سال 1976 در پاریس با دکتر رشاد خلیفه داشتند ، از وی به عنوان پیام‌آور میثاق الهی نام بردند . " چگونه امکان دارد امام خمینی که به خاطر کتاب آیات شیطانی سلمان رشدی فتوای ارتداد و قتل وی را صادر کردند اینچنین زبان به تمجید یک فرد شیاد و کذاب بگشایند و با او دیدار کنند؟ این دیدار در کجا و کدام منبع ثبت و مستند شده است؟آیا اعتقادات امام خمینی اجازه می‌داد که یک فرد منحرف و با افکار الهام گرفته از صهیونیزم را به عنوان پیام‌آور میثاق الهی معرفی کنند. آیا معنای پیام‌آور میثاق الهی به جز تایید پیامبری دروغین این فرد است؟
مرزپرگهر در ادامه نوشته است :" امام خمینی در این باره در صحیفه نور ، جلد 4 صفحه 162 می‌فرمایند : اندیشمندانی چون رشاد خلیفه ، که در جهت روشنگری امت اسلامی قیام می‌کنند و علوم قرآنی را به قدرت علم و اندیشه تفسیر کرده و معنی می‌بخشند مانند خاری در چشم دشمنان اسلام هستند ." ما که هر چه در صحیفه نور چه در آدرس فوق و چه در مجلدات دیگر گشتیم اثری از چنین اظهارنظری از حضرت امام درباره این فرد معلوم‌الحال نیافتیم . شما می‌تواید به صحیفه نور مراجعه کرده و دروغ بودن این ادعای نشریه مرزپرگهر را ببینید.
مرزپرگهر در ادامه دروغ‌پردازیهای خود و افترا به امام خمینی و انقلاب اسلامی ایران ادعا کرده است :" دکتر خلیفه در سال 1987 یعنی دوسال قبل از شهادتش در راس هیاتی برای اعلام حمایت خود و مسلمانان آمریکا از انقلاب اسلامی ایران به تهران آمد و با مقامات عالیرتبه نظام از جمله مقام معظم رهبری دیدار کرد. او در همان سال در کنفرانس تقریب مذاهب اسلامی در حضور علمای شیعه و سنی شرکت کرد و مورد تحسین و استقبال آنا قرار گرفت ." سراسر این مطلب دروغ و کذب محض است و در این باره می‌توانید به منابع تاریخی آن زمان و شخص رهبری انقلاب اسلامی رجوع و پرسش کنید.این هفته‌نامه درقسمت پایانی کذب‌نامه خود با دادن عنوان رنسانس دینی به نهضت رشاد خلیفه می‌نویسد : " دکتر خلیفه در یکی از کتابهای خود به نام میثاق خدا خود را مدیون اندیشه‌های امام خمینی می‌داند و می‌نویسد : آنگاه که بسیاری از کوته‌فکران مرا طرد کرده بودند ، پیشوای انقلاب اسلامی ایران مرا به ادامه راهم ترغیب کرد و به من امیدی تازه بخشید تا میثاق الهی را برای جوامع اسلامی تبیین کنم."
اگر این فرد شیاد تا این حد مورد توجه امام خمینی بوده است پس چرا اثری از نام و اندیشه‌های وی در ایران نیست؟ میثاق الهی نیز نامی است که رشاد خلیفه برای ادعای رسالت و دلیل مبعوث شدن خود برای خود گذاشته و در هیچ کجای مطالبش نامی از امام خمینی به چشم نمی‌خورد.
جالب‌تر اینکه هفته‌نامه مرزپرگهر این مطلب را در صفحه 12 به نام فقه و اصول به چاپ رسانده است و نمی‌تواند ادعا کند که این مطلب از روی ناآگاهی چاپ شده است . زیرا فقه و اصول یک مقوله تخصصی است که مسئول آن صفحه باید دارای تخصص و آگاهی کافی نسبت به مسایل اسلامی و وقایع جهان اسلام و شخصیتها داشته باشد.
مسئولان محترم قوه قضاییه باید در این مورد پاسخ دهند که چرا در خصوص این مطلب که احساسات مردم مسلملن و انقلابی ایران را جریحه‌دار کرده و به شخص حضرت امام در نظام اسلامی چنین افتراهای ناروایی بسته شده است تا کنون برخورد نکرده‌اند؟ آیا ما فقط در برابر توهینهای دیگران در دانمارک و ... به اسلام و پیامبر ( ص ) مسئولیم ؟ چرا باید یک نشریه به مدیریت فردی که در دوره گذشته عنوان نمایندگی مردم زاهدان در مجلس را یدک می‌کشیده است به خود اجازه دهد اینچنین با ساحت مقدس انقلاب و نظام اسلامی توهین کند و آیا غیرت اسلامی و انقلابی ما اجازه می‌دهد که در برابر چنین توطئه‌ای که سرمنشا آن صهیونیزم جهانی است ساکت بنشینیم.
مطمئنا امت اسلامی این دسیسه را محکوم کرده با‌ آن مقابله خواهند کرد.
جهت آگاهی شما تعدادی از لینکها و منابع مرتبط در مورد رشاد خلیفه کذاب و اندیشه‌های منحط او را ذکر می‌کنم :
«محمد وحی خدا را با دستهای خود نوشت»
 
 
«دسایس صهیونیستی در برابر اسلام: فرقه رشاد خلیفه» یا"Zionist Conspiracies Against Islam: Rashad Khalifa's Cult"  عنوان مقاله‌ای به زبان انگلیسی است که در آن نویسنده، به ردّ نظرات و شخصیت‌های دکتر «رشاد خلیفه» و پیروان او می‌پردازد و آنان را عوامل صهیونیزم می‌داند که برای بی‌اعتبار کردن احادیث و روایات حضرت رسول (ص) شعار «فقط قرآن» را دستاویز خودشان کردند. این شخص مدعی میشود:
نام واقعیش «ریچارد کلیف» بود که هم در آمریکا و هم در مصر به اسم «ریچارد» ثبت شده است. وی در هیچ مرحله‌ای از زندگی مصیبت‌بارش هرگز مسلمان نبوده است ...
نویسنده در جای دیگری از مقاله می‌نویسد:
معروفترین ادعای این پیامبر دروغین فتنه معجزه عدد 19 می‌باشد. با وجود ادعای مضحک و پوچ فرقه «تسلیم شوندگان»، مسلمانان باید بدانند که «پدیده عدد 19» آقای ریچارد و «طرح ریاضی قرآن» وی، فقط یک تحریف فراماسونری در دین است ...
متن کامل این مقاله را که البته کوتاه هم هست در نشانی زیر می‌توانید پیدا کنید:
البته نمی‌دونم چرا نویسنده مذهب تشیع را هم از دشمنان اسلام معرفی می‌کند!
+ نوشته شده توسط خادم الشهدا در چهارشنبه ۳۰ خرداد۱۳۸۶ و ساعت ۱۲:۵ بعد از ظهر |